Апартхотел Елизабет   ★★★   Дојран


Апартхотел Елизабет
Сместување во близина

Апартхотел Елизабет
Знаменитости во близина

Апартхотел Елизабет опис

Се наоѓа на 1 км од Грчката граница, и апартманите нудат бесплатен интернет и слободен паркинг. Секој апартман и студио има сопствен балкон со поглед на Дојранското езеро, кое е на 200м. оддалечено. Гостите можат да прошетаат по историските знаменитости на Дојран, како турскиот амам и впечатливата Саат Кула од 14-ти век. Рибарењето низ Дојранското езеро е популарна рекреативна активност, како за локалното население, така и за туристите.

1.11 км оддалеченост од плоштад во Дојран.
точна локација: Star Dojran надморска височина: 199 meters

Апартхотел Елизабет локација на мапа


Апартхотел Елизабет - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Апартхотел Елизабет капацитети

капацитети
Интернет (безжичен) • Масажа • Паркинг (надворешен сопствен)
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Греење • Клима уред • Комплетна кујна • Мал фрижидер • Место за готвење • ТВ Кабелска • Туш
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Апартхотел Елизабет контакт инфо

адреса
Гоце Делчев ББ, 1487 Стар Дојран
macedonian-hotels.mk