Аурора Ресорт и Спа

 • соби 31
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Берово, 2330 - Берово, Ul.3 BB Македонија


за Аурора Ресорт и Спа

Сместен на надморска височина од 1100 м, ресортот се наоѓа во планинскиот Источен дел на Македонија во близина на Берово, надгледувајки го Езерото во сликовита клисура.
8 Супериор соби; 4 Семејни соби; 16 Јуниор апартмани; 2 Де Лукс апартмани; 1 Претседателски апартман.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 1029 метри
опременост Аурора Ресорт и Спа


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Скара
 • Ручек за носење
 • Специјални диетални менија (на барање)
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Сеф
 • Тури
 • Ticket service
 • Простор за багаж
Базен и убавина
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Спа и Центар за убавина
 • Масажа
 • Топла бања/Џакузи
 • Амам/Турска бања
 • Базен (надворешен, сезонски)
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • Семејни соби
 • Греење
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
 • Клуб за деца/игротека
 • Игри/сложувалки
 • Внатрешно место за играње
 • Играчки за деца (надворешна опрема)
 • Детски ТВ канали
Активности
 • Билјард
 • Пинг понг
 • Пикадо
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Јавање

инфо за гости Аурора Ресорт и Спа


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 23:00
одјавување
07:30 - 12:00

Плаќање Аурора Ресорт и Спа


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Аурора Ресорт и Спа


 • Studio
 • големина 50 м. кв.

This elegantly-furnished studio has a fireplace, a balcony, sofa and minibar. A private patio is available. • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Камин
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Рингли
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Сепаре
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Shower chair
 • Пешкири (базен)
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња

 • Twin/Double
 • мин. цена 50 eur
 • макс. цена 195 eur
 • големина 28 м. кв.

- balcony - LCD cable TV - 1 king-size double bed or 2 single beds - sofa bed for 1 person - private bathroom with a shower • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Балкон
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Меѓусебно поврзани соби
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Сепаре
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Shower chair
 • Пешкири (базен)
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња

 • Twin/Double
 • мин. цена 58 eur
 • макс. цена 189 eur
 • големина 38 м. кв.

- extra spacious - LCD cable TV - 1 king-size double bed or 2 queen size beds - sofa bed for 1 person - large bathroom with a shower • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Балкон
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Поглед на базен
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Сепаре
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Shower chair
 • Пешкири (базен)
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња

 • Suite
 • мин. цена 91 eur
 • макс. цена 186 eur
 • големина 55 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

- extra spacious - balcony - LCD cable TV - 1 king-size double bed or 2 single beds - separate living room with a sofa bed - bathroom with a shower • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Балкон
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Сепаре
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Shower chair
 • Пешкири (базен)
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња

 • Suite
 • мин. цена 62 eur
 • макс. цена 190 eur
 • големина 38 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

- extra spacious - balcony with seating area - LCD cable TV - 1 king-size double bed or 2 single beds - separate living room with a sofa bed - private bathroom with a bathtub or shower • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Балкон
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Сепаре
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Shower chair
 • Пешкири (базен)
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња

 • Suite
 • големина 80 м. кв.
 • 2 спални
 • 2 бањи

This suite has a balcony, seating area and bathrobe. • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Рингли
 • Поглед на планина
 • Дополнителна бања
 • Пешкири
 • Сепаре
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Shower chair
 • Пешкири (базен)
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња

Хотелска мапа и што има во близина на Аурора Ресорт и Спа
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 155 km 02:16 WNW
 • SOF Sofia
  Sofia 195 km 02:31 NNE
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 206 km 03:07 S
 • PRN Priština
  Priština 265 km 03:46 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 283 km 03:49 SSW
 • LRA Larisa
  Larisa 313 km 04:14 S
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 317 km 04:36 WSW
 • INI Nis
  Nis 320 km 04:21 NNW
 • PVN Dolna Mitropoliya Air Base
  Dolna Mitropoliya Air Base 335 km 04:04 NNE