Аурора Ресорт и Спа   ★★★★★   Берово


Аурора Ресорт и Спа
Сместување во близина

Аурора Ресорт и Спа
Знаменитости во близина

Аурора Ресорт и Спа опис

Сместен на надморска височина од 1100 м, ресортот се наоѓа во планинскиот Источен дел на Македонија во близина на Берово, надгледувајки го Езерото во сликовита клисура. 8 Супериор соби; 4 Семејни соби; 16 Јуниор апартмани; 2 Де Лукс апартмани; 1 Претседателски апартман.

4.91 км оддалеченост од плоштад во Берово.
точна локација: Berovo Lake надморска височина: 1020 meters

Аурора Ресорт и Спа локација на мапа


Аурора Ресорт и Спа - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Аурора Ресорт и Спа капацитети

капацитети
Аперитив/Снек бар • Бар • Билијард соба • Детско игралиште • Конференциска сала • Фитнес центар • Продавница за сувенири • Интернет (безжичен) • Џакузи • Перална • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • Сауна • Базен (внатрешен) • Базен (надворешен) • Пинг понг • Тенис • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Бањарка • Кафе и чај • Мини бар • Телефон • Крпи за базен • Сеф • Влечки • ТВ Кабелска • Безжичен интернет • Работна маса
пријавување
14:00 - 23:00
одјавување
08:00 - 12:00
деца (дополнителни кревети)
Free! All children under 6 years stay free of charge when using existing beds.
All children from 6 to 12 years are charged 50 % of the room stay per night per person for extra beds.
One older child or adult is charged 70 % of the room stay per night and person in an extra bed.
Maximum capacity of extra beds in a room is 1.
Any type of extra bed or baby cot is upon request and needs to be confirmed by the hotel.
Supplements will not be calculated automatically in the total costs and have to be paid separately in the hotel.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Аурора Ресорт и Спа контакт инфо

адреса
Беровско езеро, 2330 Берово
телефон
+389 (0)33 550 965
веб
www.auroraresort.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk