Бел Камен Ресорт и Спа   ★★★★   Радовиш


Бел Камен Ресорт и Спа
Сместување во близина

Бел Камен Ресорт и Спа
Знаменитости во близина

Бел Камен Ресорт и Спа опис

Бел Камен е трет по големина врв на планината Плачковица и се наога на надморска висина од 1707м. Комплексот Бел Камен е идеален за вистински одмор и рекреација во секој период од годината, бидејки се наога во предел кој изобилува со природни убавини како што се високите карпи, флората и фауната кои можат да се сретнат само во оваа околина. Ресторанот има капацитет од 160 гости. СПА центарот нуди џакузи, парна бања, финска сауна, масажи и козметички третмани.

11.97 км оддалеченост од плоштад во Радовиш.
точна локација: Plachkovica надморска височина: 1396 meters

Бел Камен Ресорт и Спа локација на мапа


Бел Камен Ресорт и Спа - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Бел Камен Ресорт и Спа капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Базен (внатрешен) • Бар • Греење • Детско игралиште • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • Сауна • Сефови • ТВ салон • Тенис • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Греење • Мини бар • Сеф • ТВ • Туш • Услуги • Фен
пријавување
14:00 - 18:00
одјавување
10:00 - 12:00
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски

Бел Камен Ресорт и Спа контакт инфо

адреса
Бел Камен (Плачковица), 2420 Радовиш
телефон
+389 (0)32 633 933
веб
www.hotelbelkamen.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk