Хестиа Апартмани

 • соби 4
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 10

Општина Берово, 2330 - Берово, Berovo lake Македонија


за Хестиа Апартмани

Set a 5-minute walk from Berovo Lake, Hestia Apartments offers self-catered accommodation with free WiFi and free public parking in front of the building. Each of the apartments features a living area with an open-plan kitchenette and a dining table.

Please inform Hestia Apartments in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation. Payment before arrival via bank transfer is required. The property will contact you after you book to provide instructions. This property will not accommodate hen, stag or similar parties.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 1032 метри
опременост Хестиа Апартмани


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
 • Паркинг (во комплекс)
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Соби за игра
 • Заедничка кујна
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Активности
 • Риболов
 • Планинарење
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Храна и пијалоци
 • Скара
Забава и семејни услуги
 • Играчки за деца (надворешна опрема)
Транспорт
 • Паркинг на улица

инфо за гости Хестиа Апартмани


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 21:00
одјавување
09:00 - 12:00

Плаќање Хестиа Апартмани


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хестиа Апартмани


 • Apartment
 • може да се резервира
 • мин. цена 22 eur
 • макс. цена 40 eur
 • големина 20 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања


 • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Маса
 • Пеглање
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Машина за миење садови
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • Под со плочки/мермер
 • Дрвен под/паркет
 • Ел. котел
 • Поглед на градина
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Штекери со безбеднот за деца
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Штекер во близина на кревет
 • Гардеробер/Плакар
 • Аларм за чад

 • Studio
 • може да се резервира
 • големина 25 м. кв.

Featuring free WiFi, a TV with cable channels and a living area with an open-plan kitchenette with a dining table. The bathroom is fitted with a shower. The balcony comes with outdoor furnishings. Please note that the room rate is based on 2 guests. Maximum occupancy is 2 Adults and 2 children (see Extra Bed Rates). • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Радио
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Машина за миење садови
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Дрвен под/паркет
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Скара
 • Поглед на градина
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Штекери со безбеднот за деца
 • Кревет (софа)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Штекер во близина на кревет
 • LCD TV
 • Поглед
 • Аларм за чад

 • Family
 • може да се резервира
 • големина 35 м. кв.
 • 1 бања

Featuring free WiFi, a TV with satellite channels and a living area with an open-plan kitchenette with a dining table. The bathroom is fitted with a shower. The balcony comes with outdoor furnishings and opens to mountain views. Please note that the room rate is based on 2 guests. Maximum occupancy is 4 guests (see Extra Bed Rates). • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Машина за миење садови
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • LCD TV
 • Софа
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Скара
 • Поглед на планина
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Штекери со безбеднот за деца
 • Кревет (софа)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Штекер во близина на кревет
 • Аларм за чад

Хотелска мапа и што има во близина на Хестиа Апартмани
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 154 km 02:14 WNW
 • SOF Sofia
  Sofia 194 km 02:29 NNE
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 206 km 03:05 S
 • PRN Priština
  Priština 265 km 03:44 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 282 km 03:47 SSW
 • LRA Larisa
  Larisa 313 km 04:12 S
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 316 km 04:34 WSW
 • INI Nis
  Nis 320 km 04:19 NNW
 • PVN Dolna Mitropoliya Air Base
  Dolna Mitropoliya Air Base 334 km 04:02 NNE