Хотел Манастир Берово

 • соби 35
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Берово, 2330 - Берово, 6 Kiril i Metodij Str. Македонија


за Хотел Манастир Берово

Сместен сред божествената убавина на Малешевијата, веднаш до манастирот Св. Архангел Михаил од кој е добиена и инспирацијата за неговата специфична манастирска архитектура. Автентичен објект, сместување кое се карактеризира со сите модерни и традиционални јадења со сите специјалитети на локалната трпеза направени од органски и еко-продукти. Релаксација: со СПА центар, надвор на нашата летна тераса, во прегратката на убавата сликовита околина.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 859 метри
опременост Хотел Манастир Берово


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Ресторан
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
Активности
 • Тениски игралишта
 • Риболов
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Јавање
Базен и убавина
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Спа и Центар за убавина
 • Масажа
 • Топла бања/Џакузи
 • Амам/Турска бања
Заеднички делови
 • Градина
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
 • Караоке
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)

инфо за гости Хотел Манастир Берово


зборуваме
 • English
 • Macedonian
пријавување
14:00 - 00:00
одјавување
07:30 - 12:00

Плаќање Хотел Манастир Берово


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Манастир Берово


 • Twin/Double
 • мин. цена 30 eur
 • макс. цена 60 eur
 • големина 20 м. кв.

All rooms are equipped with a direct telephone line, a minibar, cable TV, free Wi-Fi and a private bathroom with a shower and toilet. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Гардеробер/Плакар

 • Studio
 • големина 25 м. кв.

All studios are equipped with a direct telephone line, a minibar, cable TV, free Wi-Fi and a private bathroom with a toilet and balcony. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар

 • Double
 • големина 20 м. кв.

All rooms are equipped with a direct telephone line, a minibar, cable TV, free Wi-Fi and a private bathroom with a shower and toilet. The room also features a balcony. • Минибар
 • Туш
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Гардеробер/Плакар

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Манастир Берово
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 150 km 02:07 WNW
 • SOF Sofia
  Sofia 190 km 02:22 NNE
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 201 km 02:58 S
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:37 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 278 km 03:40 SSW
 • LRA Larisa
  Larisa 308 km 04:05 S
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 312 km 04:27 WSW
 • INI Nis
  Nis 315 km 04:12 NNW
 • PVN Dolna Mitropoliya Air Base
  Dolna Mitropoliya Air Base 330 km 03:55 NE