Сити Хостел   ★★★   Скопје


Сити Хостел
Знаменитости во близина

Сити Хостел опис

Сити хостелот се наоѓа во мирна област од Скопје. Се наоѓа на само 8 мин. пеш од центарот на градот. Исто така нудиме транспорт од аеродром до хотелот.

1.27 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 252 meters

Сити Хостел локација на мапа


Сити Хостел - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Сити Хостел капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Градина • Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Греење • Купатило за сите • ТВ • ТВ Кабелска • Фен
пријавување
11:30 - 00:00
одјавување
11:00 - 11:00
деца (дополнителни кревети)
Free! All children under 7 years stay free of charge when using existing beds.
There is no capacity for extra beds in the room.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Srpski (Српски) Hrvatski
плаќања
Маестро Еуро/Мастеркард Виза

Сити Хостел контакт инфо

адреса
Томе Арсовски 6, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3223 263
веб
www.hostel-skopje.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk