ТЦЦ Хотел Плаза   ★★★★★   Скопје


ТЦЦ Хотел Плаза
Знаменитости во близина

ТЦЦ Хотел Плаза опис

ТЦЦ Плаза е бизнис класа хотел, кој ги сместува гостите со дискреција, стил и најразумни цени во атрактивен хотел со 22 луксузни бизнис апартмани и најновиот комфор Велнес Центар. Ова е ексклузивен центар за рекреација, релаксација и обновување. Има 24 часовна услуга, одлично обезбеден и сопствен паркинг простор.

0.49 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 250 meters

ТЦЦ Хотел Плаза локација на мапа


ТЦЦ Хотел Плаза - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

ТЦЦ Хотел Плаза капацитети

капацитети
Аперитив/Снек бар • Бар • Интернет (безжичен) • Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сефови • ТВ салон
капацитети на собата
Безжичен интернет • Клима уред • Мал фрижидер • Мини бар • Сеф • ТВ • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Deutsch Français Italiano Русский Shqip Ελληνικά Srpski (Српски) Български Slovenščina Česky Hrvatski Español
плаќања
Виза Еуро/Мастеркард Дајнерс

ТЦЦ Хотел Плаза контакт инфо

адреса
Васил Главинов 12, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3111 807
факс
+389 (0)2 3119 490
веб
www.tccplaza.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk