Hotel Centar

Скопје

St.Istarska Str. Скопје 1000 Македонијаза Hotel Centar

Елегантен и тивок, лоциран во центарот на градот, веднаш до Олимпискиот базен, Хотел Центар е вистинското место за одмор од познатите метежи на Скопје.
Хотел Центар има се, за да им овозможи на гостите комуникација (факс, интернет, инфо-биро итн.) Веднаш до хотелот е Олимпискиот базен, еден од најголемите на Балканскиот полуостров, кој може да го користите за релаксација.

244 метриопременост Hotel Centar


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Сеф
 • Менувачница
 • Простор за багаж
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Паркинг со услуги
 • Приватно пријавување/одјавување
 • Шкафови
Базен и убавина
 • Фитнес центар
 • Базен (внатрешен)
 • Базен (внатрешен, нонстоп)
 • Базен (внатрешен, сезонски)
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Non-smoking throughout
 • Простор наменет за пушење
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Пристапен паркинг
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Храна и пијалоци
 • Ручек за носење
 • Намирници со испораки
 • Ресторан
 • Бар
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Вендинг машина (пијалоци)
Забава и семејни услуги
 • Детски ТВ канали
Заеднички делови
 • Заеднички дневен престој

инфо за гости Hotel Centar


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Italian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Hotel Centar


 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Hotel Centar • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Целиот објект е на приземје
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Пешкири (базен)
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Четка за заби
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја

This single room has a minibar, soundproofing and tumble dryer.


Single може да се резервира големина 25 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Целиот објект е на приземје
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Пешкири (базен)
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Четка за заби
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја

This room provides a king-size bed, a minibar with various types of soft drinks, alcohol, and sweets, a flat-screen TV with cable channels, air conditioning, and soundproofed windows. The bathroom offers a shower and a hairdryer. Please note that extra beds are not available in this room type.


Double може да се резервира мин. цена 44 eur макс. цена 78 eur големина 25 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Целиот објект е на приземје
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Пешкири (базен)
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Четка за заби
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја

This room provides a king-size bed, a minibar with various types of soft drinks, alcohol, and sweets, a flat-screen TV with cable channels, air conditioning, and soundproofed windows. The bathroom offers a shower and a hairdryer. Please note that extra beds are not available in this room type.


Twin може да се резервира мин. цена 49 eur макс. цена 62 eur големина 25 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Сервис за будење
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Пешкири (базен)
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Четка за заби
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја

This triple room has a soundproofing, flat-screen TV and air conditioning.


Triple може да се резервира големина 28 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Сервис за будење
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Пешкири (базен)
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Четка за заби
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја

This room provides a king-size bed, a minibar with various types of soft drinks, alcohol, and sweets, a flat-screen TV with cable channels, air conditioning, and soundproofed windows. The bathroom offers a shower and a hairdryer.


Triple може да се резервира големина 28 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Сервис за будење
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Пешкири (базен)
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Четка за заби
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја

This family room features air conditioning, private entrance and cable TV.


Family може да се резервира големина 33 м. кв.


Хотелска мапа и што има во близина на Hotel Centarво близина


 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 24 km 00:23 ESE
 • PRN Priština
  Priština 98 km 01:46 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 165 km 02:31 SSW
 • INI Nis
  Nis 209 km 02:38 NNE
 • IVG Berane
  Berane 238 km 04:25 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 257 km 02:56 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 264 km 03:31 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 276 km 04:17 WSW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 291 km 04:05 S