Хотел Оринџ Ин   ★★★   Скопје


Хотел Оринџ Ин
Сместување во близина

Хотел Оринџ Ин
Знаменитости во близина

Хотел Оринџ Ин опис

И покрај тивката, идилична локација во мирна населба блиску до центарот, брзо ќе откриете дека имаме одличен пристап до главните градски артерии. Ако сакате, ќе Ни биде мило да Ви чуваме паркинг простор во нашиот приватен подземен паркинг. Прекрасна комбинација на практичен, модерен стил со задоволителна хотелска услуга - правејки го секој престој во незаборавно искуство.

1.95 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 245 meters

Хотел Оринџ Ин локација на мапа


Хотел Оринџ Ин - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Оринџ Ин капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Интернет (безжичен) • Конференциска сала • Паркинг (сопствена гаража) • Перална • Ресторан • Тераса • Џакузи
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • ТВ Кабелска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Оринџ Ин контакт инфо

адреса
Тодор Паница 2, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 2772 254
факс
+389 (0)2 2772 254
веб
www.orangeinn.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk