Hotel Skala

Скопје

Salvador Aljende 85a Скопје 1000 Македонијаза Hotel Skala

Located at the foot of the lush Mount Vodno, Hotel Skala offers elegant air-conditioned accommodation with free Wi-Fi, LCD cable TV, and a spacious bathroom. City centre is 1.6 km away.

331 метриопременост Hotel Skala


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Ресторан (бафет)
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Сеф
 • Менувачница
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Тераса
 • Сончева тераса
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
Разно
 • Погодности за инвалиди
 • Лифт
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Активности
 • Планинарење
Транспорт
 • Изнајмување на кола
Бизнис
 • Факс/фотокопир

инфо за гости Hotel Skala


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Russian
 • Serbian
пријавување
13:00 - 00:00
одјавување
10:00 - 11:00

Плаќање Hotel Skala


 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Hotel Skala • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Софа
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина

Large air-conditioned suite with a living room featuring sofas and armchairs. It is equipped with cable TV, a minibar and bathroom with shower. Please note that 1 extra bed is available in this room type (see Hotel policies).


Suite може да се резервира големина 35 м. кв. 1 спална

 • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина

Spacious air-conditioned room with a desk, cable TV, minibar and bathroom with shower. Please note that extra beds are not available in this room type.


Double може да се резервира големина 30 м. кв.

 • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина

Air-conditioned room with cable TV, a minibar and bathroom with shower. Please note that extra beds are not available in this room type.


Double може да се резервира мин. цена 30 eur макс. цена 80 eur големина 30 м. кв.


Хотелска мапа и што има во близина на Hotel Skalaво близина


 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 26 km 00:30 E
 • PRN Priština
  Priština 98 km 01:48 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 164 km 02:27 SSW
 • INI Nis
  Nis 211 km 02:45 NNE
 • IVG Berane
  Berane 238 km 04:27 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 260 km 03:03 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 267 km 03:38 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 276 km 04:19 WSW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 294 km 04:11 S