Хотел Премиер   ★★★★   Скопје


Хотел Премиер
Знаменитости во близина

Хотел Премиер опис

Новиот хотел Премиер се наоѓа во центарот на Скопје, во близина на градскиот плоштад, државните институции и културно-историските споменици. Со кратка прошетка може да дојдете до Македонското Собрание, Националната Банка, деловно-трговскиот центар, железничката станица и Старата Чаршија. Прекрасниот амбиент, пријателскиот персонал, како и одличниот ресторан го прават овој хотел одлично место за престој за време на Вашето патување.

0.83 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 247 meters

Хотел Премиер локација на мапа


Хотел Премиер - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Премиер капацитети

капацитети
Паркинг (сопствена гаража) • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • Вентилатор • Клима уред • Мини бар • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Премиер контакт инфо

адреса
Јосиф Јосифовски Швестарот 36, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3223 666
факс
+389 (0)2 3223 572
веб
www.hotel-premier.com.mk
macedonian-hotels.mk