Хотел Леонардо   ★★★   Скопје


Хотел Леонардо
Сместување во близина

Хотел Леонардо
Знаменитости во близина

Хотел Леонардо опис

Хотел Леонардо е модерен, луксузен и удобен хотел. Ентериерот му е опремен со модерен мебел. Се наоѓа на само 1 км од центарот на Скопје. Со одличната локација, идеален е за деловни патници или туристи кои сакаат да бидат во близина на се, избегнувајки ги гужвите во центарот и знаменитостите.

1.35 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Vodno надморска височина: 272 meters

Хотел Леонардо локација на мапа


Хотел Леонардо - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Леонардо капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • ТВ салон • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Мини бар • Работна маса • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Deutsch Italiano Русский Shqip Ελληνικά Srpski (Српски) Български Türkçe Hrvatski
плаќања
Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Леонардо контакт инфо

адреса
Партениј Зографски 19, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3177 493
факс
+389 (0)2 3109 925
веб
www.hotel-leonardo.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk