Хотел Александар   ★★★   Скопје


Хотел Александар
Сместување во близина

Хотел Александар
Знаменитости во близина

Хотел Александар опис

Хотел Александар се наоѓа на Водно, опкружен со преубава прирора, на само 2 км од центарот на Скопје. Овој хотел со 3 ѕвезди вреден за сите пари, е одличен за бизнис патувачи и туристи кои сакаат да поминат одмор во Македонија во удобен и добредојден амбиент. Во прилог, пријателскиот персонал е секогаш расположен за помош и информации за да допринесе, сите гости да се чувствуваат како дома.

1.51 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Crnice надморска височина: 271 meters

Хотел Александар локација на мапа


Хотел Александар - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Александар капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Соби за непушачи • Собна услуга
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Клима уред • Мини бар • ТВ • ТВ Кабелска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Shqip Srpski (Српски) Български Hrvatski
плаќања
Американ Експрес Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Александар контакт инфо

адреса
Востаничка 24, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3177 775
факс
+389 (0)2 3177 776
веб
www.hotelaleksandar.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk