Хотел Тасино Чешмиче   ★★★   Скопје


Хотел Тасино Чешмиче
Сместување во близина

Хотел Тасино Чешмиче
Знаменитости во близина

Хотел Тасино Чешмиче опис

Хотелот Тасино Чешмиче постои од 1991 како прв приватен хотел во Македонија. Името на хотелот е по областа во која се наоѓа. Хотелот се наоѓа во мирно место, далеку од сообраќај и градската бучава, но сепак блиску до центарот (1,5 км). Мирот и хигиената е наша примарна мисија, а задоволните гости се нашата најдобра реклама.

1.5 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 270 meters

Хотел Тасино Чешмиче локација на мапа


Хотел Тасино Чешмиче - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Тасино Чешмиче капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Ресторан • Собна услуга
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Мал фрижидер • ТВ Сателитска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Тасино Чешмиче контакт инфо

адреса
Белградска 28, 1000 Скопје
macedonian-hotels.mk