Хотел Европа Скопје

 • соби 14
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 7

1000 - Скопје, Tasino Cesmice 17A Македонија


за Хотел Европа Скопје

Се наоѓа на планината Водно, во мирен дел од градот. Има автобуска станица на 70м. Сите соби располагаат со дрвен под и мебел, и сите скоро имаат балкон. Сопственото купатило е со туш.
Може да се изнајми и велосипед. Рецепцијата е функционална 24 часа на ден и нуди собна послуга, како и хемиско чистење и пеглање.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 298 метри
опременост Хотел Европа Скопје


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Тераса
 • Заеднички дневен престој
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi

инфо за гости Хотел Европа Скопје


зборуваме
 • Bulgarian
 • Greek
 • English
 • Croatian
 • Italian
 • Russian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Хотел Европа Скопје


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Европа Скопје


 • Double
 • мин. цена 18 eur
 • макс. цена 80 eur
 • големина 16 м. кв.

Air-conditioned room with a small seating area and satellite TV. One room of this type has a spa bath. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Сателитска)
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело

 • Twin
 • мин. цена 18 eur
 • макс. цена 80 eur
 • големина 16 м. кв.

Air-conditioned room with a small seating area, satellite TV and a balcony. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Балкон
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Сателитска)
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело

 • Triple
 • големина 18 м. кв.

Air-conditioned room with a small seating area, satellite TV and a balcony. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Балкон
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Сателитска)
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело

 • Suite
 • големина 42 м. кв.
 • 1 спална

Air-conditioned suite featuring a separate living room with a seating area. The suite has satellite TV and a balcony. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Сателитска)
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Европа Скопје
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 26 km 00:29 E
 • PRN Priština
  Priština 97 km 01:37 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 164 km 02:31 SSW
 • INI Nis
  Nis 210 km 02:32 NNE
 • IVG Berane
  Berane 237 km 04:13 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 253 km 02:53 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 266 km 03:36 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 318 km 04:18 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 330 km 03:35 S