Младински хостел Македонија   ★★   Скопје


Младински хостел Македонија
Сместување во близина

Младински хостел Македонија
Знаменитости во близина

Младински хостел Македонија опис

Сместен во центарот на градот, на 5 мин. од железничката и автобуската станица. Секаде можете да стигнете пеш: (музеи, галерии, пошта, Скопско Кале, трговски центри), па можете да го искусите градот помеѓу два чекори. Ако барате ефтино и пристојно сместување и шанса да сретнете млади луѓе, ова е вистинското место за Вас. Во рамки на хотелот работи и ресторанот Домини кој Ви нуди вкусна храна и разновидни пијалоци.

0.92 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 244 meters

Младински хостел Македонија локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Младински хостел Македонија.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Младински хостел Македонија или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Младински хостел Македонија - контактирај онлајн

Младински хостел Македонија капацитети

капацитети
Паркинг (надворешен) • Ресторан
капацитети на собата
Бања или туш • Клима уред • ТВ
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Младински хостел Македонија контакт инфо

адреса
Пролет 25, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3114 849
факс
+389 (0)2 3165 029
веб
www.myha.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk