Кингдом Елит-Куќа Трпејца

 • соби 5
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 10

Општина Охрид, 6000 - Трпејца, Trpejca Македонија


за Кингдом Елит-Куќа Трпејца

Within the Galichica National Park, Elite House Trpejca is located a 2-minute walk from Lake Ohrid and offers units with views of the lake or Mount Galichitsa. WiFi is free and there is an à la carte restaurant.

Please inform Elite-House Trpejca in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation. Payment before arrival via bank transfer is required. The property will contact you after you book to provide instructions. A deposit via bank wire is required to secure your reservation. Elite House Trpejca will contact you with instructions after booking.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 736 метри Национален парк
опременост Кингдом Елит-Куќа Трпејца


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Скара
 • Оброци за деца
 • Ресторан
 • Бар
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Бифе наменето за деца
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Простор за багаж
 • Приватно пријавување/одјавување
 • Менувачница
Базен и убавина
 • Сауна
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Заедничка кујна
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
 • Non-smoking throughout
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Билети за јавен транспорт
Забава и семејни услуги
 • Бебе/Детски услуги
 • Детско игралиште
 • Игри/сложувалки
 • Играчки за деца (надворешна опрема)
 • Детски ТВ канали
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Активности
 • Нуркање
 • Планинарење

инфо за гости Кингдом Елит-Куќа Трпејца


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Russian
 • Slovenian
 • Serbian
пријавување
12:30 - 00:00
одјавување
- 12:00

Плаќање Кингдом Елит-Куќа Трпејца


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Кингдом Елит-Куќа Трпејца


 • Suite
 • мин. цена 42 eur
 • макс. цена 52 eur
 • големина 30 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

Air-conditioned junior suite with views of Mount Galichitsa. Features a living area and a private bathroom with a shower and a hairdryer. • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • Бања или туш
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Трпезарија
 • Комарник
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Надворешна трпезарија
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • Поглед на градина
 • Пешкири
 • Лен

 • Suite
 • големина 50 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

Air-conditioned junior suite with views of Lake Ohrid. One of the studios also overlooks Mount Galichitsa. Features a living area with a private bathroom with a shower and a hairdryer. • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • Бања или туш
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Трпезарија
 • Комарник
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Поглед на базен
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • Поглед на градина
 • Пешкири
 • Лен
 • Надворешна трпезарија

Хотелска мапа и што има во близина на Кингдом Елит-Куќа Трпејца
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 30 km 00:41
 • KSO Kastoria
  Kastoria 117 km 02:02 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 157 km 03:12 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 03:09 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 223 km 03:13 NNE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 263 km 03:33 S
 • PRN Priština
  Priština 278 km 04:10 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 303 km 05:45 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 311 km 04:57 SE