Вила Анастас

 • препорачан
 • соби 6
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Naselba Elesec Македонија


за Вила Анастас

Вила Анастас се наоѓа на 100 метри од Охридското Езеро и има климатизирани апартмани со мини-кујна. Секој апартман има балкон и бесплатен Wi-Fi интернет. Пејсажната градина има фонтана и скара.
На околу 200 метри од Вила Анастас има маркет, ресторани. Гостите можат да спремат јадење во мини-кујната. Популарна атракција е планината Галичица.

Please inform Vila Anastas in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 698 метри
опременост Вила Анастас


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Рецепциски услуги
 • Весници
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
 • Заедничка кујна
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Храна и пијалоци
 • Скара
Транспорт
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
Чистење
 • Дневна собна услуга

инфо за гости Вила Анастас


зборуваме
 • English
 • Serbian
пријавување
12:30 - 22:00
одјавување
08:30 - 10:00

Плаќање Вила Анастас


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Анастас


 • Studio
 • мин. цена 25 eur
 • макс. цена 45 eur
 • големина 23 м. кв.

- seating area - kitchenette - pull-out sofa - balcony - tiled floor - bathroom with shower - TV and DVD player - 2 single beds • Чај / кафе
 • ТВ
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Тоалет
 • Patio
 • Греење
 • Влечки
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Скара
 • Поглед на езеро

 • Apartment
 • мин. цена 25 eur
 • макс. цена 45 eur
 • големина 25 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

Bedroom with a double bed, living room with sofa and kitchenette and a bathroom with a bath tub. It also features a balcony with lake view, TV and DVD player. • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Тоалет
 • Кујна
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Поглед на планина
 • Cleaning products

 • Studio
 • големина 27 м. кв.

- 1 double and 1 single bed - kitchenette - private balcony with lake view - tiled or hardwood floors - bathroom with a shower - TV and DVD player • Чај / кафе
 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Кујнска опрема
 • Поглед на езеро

 • Apartment
 • големина 40 м. кв.
 • 2 спални

- 1 double bedroom - 1 twin bedroom - private balcony - separate kitchen - bathroom with a bathtub or shower - TV and DVD player • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Бања или туш
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Кујнска опрема
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина

 • Apartment
 • големина 40 м. кв.

- private entrance - 1 double in one bedroom and 2 single beds in the other bedroom - artwork by local painters - kitchenette - large private balcony - bathroom with a shower - TV and DVD player • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Тоалет
 • Микробранова
 • Влечки
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Поглед на езеро

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Анастас
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 20 km 00:26 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 127 km 02:16 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 156 km 03:02 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 195 km 02:56 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 213 km 02:58 NNE
 • PRN Priština
  Priština 268 km 03:55 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 302 km 05:35 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 312 km 04:44 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 322 km 04:15 S