Хотел Десарет   ★★★★   Охрид


Хотел Десарет
Знаменитости во близина

Хотел Десарет опис

Хотел Десарет се наоѓа на брегот на брегот на Охридското езеро, во близина на Пештани оддалечен 12 км од Охрид. Изграден е во традиционална Охридска архитектура од 19-тиот век, и има 580 легла во 246 удобни соби, 6 апартмани во хотелот и 18 апартмани во 9 одделни вили во комплексот. Хотелскиот комплекс Десарет му посакува добредојде на секој кој сака да одржи семинар, конференција или бизнис митинг.

11.26 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Pestani надморска височина: 705 meters

Хотел Десарет локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Хотел Десарет.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Хотел Десарет или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Хотел Десарет - контактирај онлајн

Хотел Десарет капацитети

капацитети
Аперитив/Снек бар • Бар • Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • ТВ
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Десарет контакт инфо

адреса
Пештани, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 285 951
факс
+389 (0)46 285 915
веб
www.hoteldesaret.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk