Гостинска куќа на Ристо   ★★   Охрид


Гостинска куќа на Ристо
Сместување во близина

Гостинска куќа на Ристо
Знаменитости во близина

Гостинска куќа на Ристо опис

Гостинската куќа на Ристо се наоѓа во село Елшани во Националниот Парк Галичица. Нуди традиционална храна, панорамски поглед и различни екскурзии. Сместено на 800 м. надморска височина, на 10 км. оддалеченост од Охрид и 1,5 км од Охридското езеро, може да уживате во панорамските погледи на езерото и планините од Вашата терасата во гостинската куќа на Ристо. Исто така, можете да се вклучите во организираните екскурзии низ Националниот Парк, сафари со магариња и часови по готвење.

9.74 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Elsani надморска височина: 873 meters

Гостинска куќа на Ристо локација на мапа


Гостинска куќа на Ристо - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Гостинска куќа на Ристо капацитети

капацитети
Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • ТВ салон • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Греење • Комплетна кујна • Мал фрижидер • ТВ • ТВ Кабелска • Услуги
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Srpski (Српски) Български

Гостинска куќа на Ристо контакт инфо

адреса
село Елшани 23, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)75 977 930
веб
www.ristosguesthouse.4t.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk