Вила Герос

 • соби 5
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Охрид, 6000 - Трпејца, Trpejca Village Македонија


за Вила Герос

На само 100 метри од брегот на Охридското езеро, во мирното село Трпејца се наоѓа Вила Герос. Популарниот средовековен манастир Св. Наум се наоѓа на 9км оддалеченост, додека Охрид е на 18км.
На само неколку чекори има бар и ресторани, кои служат риба и скара. Трпејца е одлична и за еко-туризам, параглајдинг и велосипедизам. Во непосредна близина се наоѓа и плажата. Вилата има одличен поглед на Охридското езеро, кое е на само 80 м.


Плаќање со кредитна картичка 728 метри Национален парк
опременост Вила Герос


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
Активности
 • Риболов
 • Планинарење
 • Нуркање
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
Разно
 • Семејни соби
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Продавници
 • Минимаркет

инфо за гости Вила Герос


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 20:00
одјавување
- 10:30

Плаќање Вила Герос


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Герос


 • Double
 • мин. цена 17 eur
 • макс. цена 30 eur
 • големина 20 м. кв.

This double room has a balcony, private entrance and soundproofing. • Туш
 • ТВ
 • Балкон
 • Тоалет
 • Купатило
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Приватен стан во зграда

 • Studio
 • големина 20 м. кв.

This studio features a TV, kitchenette and a balcony with lake view. • ТВ
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Тоалет
 • Купатило
 • Влечки
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Поглед на езеро

 • Suite
 • големина 25 м. кв.
 • 1 спална

These suites feature a TV and balcony with lake view. Guests can use the common kitchen. • ТВ
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Кујна
 • Тепих
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Поглед на планина

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Герос
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 30 km 00:40
 • KSO Kastoria
  Kastoria 117 km 02:02 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 157 km 03:11 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 03:07 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 223 km 03:13 NNE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 264 km 03:33 S
 • PRN Priština
  Priština 278 km 04:11 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 304 km 05:44 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 312 km 04:53 SE