Хотел Свети Наум   ★★★   Охрид


Хотел Свети Наум
Сместување во близина

Хотел Свети Наум
Знаменитости во близина

Хотел Свети Наум опис

Хотел Свети Наум се наоѓа во опуштен манастирски пејсаж. Претставува уникатна комбинација на архитектонски, културни и историски елементи, вдлабени со бескрајното синило на прекрасното езеро. Тука секој може да го најде својот мир.

22.64 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Ljubanista надморска височина: 702 meters

Хотел Свети Наум локација на мапа


Хотел Свети Наум - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Свети Наум капацитети

капацитети
Бар • Здравствен клуб • Конференциска сала • Масажа • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сауна • Џакузи
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Мал фрижидер • Мини бар • ТВ • Телефон • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Свети Наум контакт инфо

адреса
Љубаништа бб, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 283 244
факс
+389 (0)46 283 080
веб
www.hotel-stnaum.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk