Етно Хаус Шанчева

 • соби 4
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 10

Општина Кратово, 1360 - Кратово, ul.Skopska Br.9 Македонија


за Етно Хаус Шанчева

Etno House Shancheva in Kratovo provides accommodation with barbecue facilities and a garden. Boasting a 24-hour front desk, this property also welcomes guests with a restaurant and a terrace. The accommodation features free WiFi.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 641 метри
опременост Етно Хаус Шанчева


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Приватно пријавување/одјавување
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Заедничка кујна
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Простор наменет за пушење
Храна и пијалоци
 • Појадок во соба
 • Скара
 • Ручек за носење
 • Намирници со испораки
 • Ресторан
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Активности
 • Планинарење
Забава и семејни услуги
 • Вечерна забава

инфо за гости Етно Хаус Шанчева


зборуваме
 • English
 • Serbian
пријавување
12:00 - 13:00
одјавување
09:00 - 11:00

Плаќање Етно Хаус Шанчева


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Етно Хаус Шанчева


 • Single
 • мин. цена 15 eur
 • макс. цена 15 eur
 • големина 9 м. кв.

This single room features a tumble dryer , bathrobe and seating area. • Бањарка
 • Бања (заедничка)
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Patio
 • Тоалет (заеднички)
 • Влечки
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Софа
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на знаменитост
 • Cleaning products
 • Поглед на град

Хотелска мапа и што има во близина на Етно Хаус Шанчева
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 77 km 01:04 WSW
 • PRN Priština
  Priština 187 km 02:36 WNW
 • SOF Sofia
  Sofia 210 km 02:53 NE
 • INI Nis
  Nis 218 km 02:39
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 256 km 03:15 SSE
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 262 km 03:33 SW
 • IVG Berane
  Berane 327 km 05:11 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 332 km 03:57 S
 • PVN Dolna Mitropoliya Air Base
  Dolna Mitropoliya Air Base 350 km 04:25 NE