Хотел Оаза      Штип


Хотел Оаза
Знаменитости во близина

Хотел Оаза опис

Модерниот и висок хотел Оаза се наоѓа во центарот на Штип. Во непосредна близина на хотелот има бројни културни и историски знаменитости. Се наоѓа на само 5 мин. од Националниот Музеј, црквата Св. Никола (1867) и уметничката галерија Безистен (1662) каде постојано има изложби.

0.28 км оддалеченост од плоштад во Штип.
точна локација: надморска височина: 284 meters

Хотел Оаза локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Хотел Оаза.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Хотел Оаза или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Хотел Оаза - контактирај онлајн

Хотел Оаза капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (сопствена гаража) • Ресторан • Сауна • Сефови • ТВ салон • Фитнес центар • Џакузи
капацитети на собата
Клима уред • Мини бар • Музика/Радио • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон • Туш • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Оаза контакт инфо

адреса
Маршал Тито бб, 2000 Штип
телефон
+389 (0)32 390 899
факс
+389 (0)32 394 899
веб
www.oazahotel.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk