Гостинска куќа Ања   ★★   Скопје


Гостинска куќа Ања
Знаменитости во близина

Гостинска куќа Ања опис

Отворена од неодамна, Ања е хотел со 2 ѕвезди во Скопје. Се наоѓа во строгиот центар и е одлично сместување. Хотелот се наоѓа на горниот спрат од реномираното кафе Ања, едно од најдобрите на кејот на Вардар и омилено меѓу Скопјани. Сместено во пешачка зона во центарот на градот, хотел Ања е добра почетна точка за патување низ Македонија. Во околината на Ања се наоѓаат бројни клубови и ресторани.

0.19 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 251 meters

Гостинска куќа Ања локација на мапа


Гостинска куќа Ања - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Гостинска куќа Ања капацитети

капацитети
Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Ресторан • Соби за непушачи • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Клима уред • Музика/Радио • Работна маса • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Гостинска куќа Ања контакт инфо

адреса
Кеј 13 Ноември бб, 1000 Скопје
macedonian-hotels.mk