Хотел Супер 8   ★★★   Скопје


Хотел Супер 8
Сместување во близина

Хотел Супер 8
Знаменитости во близина

Хотел Супер 8 опис

Сместен во близина на старата чаршија и на 400 м. од градскиот плоштад во Скопје, хотел Супер 8 нуди модерно уредени соби и удобно сместување, соодветно за туристи или оние кои патуваат деловно. Луксузниот хотел е идеална почетна точка за да го откриете старото јадро на градот како и да го искусите бучниот ноќен живот и забава во модерно Скопје. Има прекрасен панорамски поглед на историскиот дел и на центарот.

0.55 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Old bazaar надморска височина: 250 meters

Хотел Супер 8 локација на мапа


Хотел Супер 8 - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Супер 8 капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Мини бар • Сервис за будење/аларм • ТВ • ТВ Кабелска • ТВ Сателитска • Телефон • Услуги
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Супер 8 контакт инфо

адреса
Крсте Мисирков 57-3/1, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3212 225
факс
+389 (0)2 3217 660
веб
www.hotelsuper8.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk