Гостинска Куќа Сити Централ Интернационал

 • соби 8
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

1000 - Скопје, 13 November (GTC II floor) Македонија


за Гостинска Куќа Сити Централ Интернационал

Има одлична локација во ГТЦ во Скопје, и го надледува плоштадот Македонија во Скопје.
Хотелот има сервис за чистење и соба послуга. Рецепијата на Сити Централ Интернационал е достапна 24 часа на ден.
На 20 метри од хотелот има најразлични барови и ресторани. Чаршијата, стариот дел на Скопје со многу барови и ресторани е на само 300 метри од Сити Централ.

Please note that there is no parking for motorcycles, the parking spaces are for cars only.


Плаќање со кредитна картичка 250 метри
опременост Гостинска Куќа Сити Централ Интернационал


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Бар
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
Заеднички делови
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Лифт
 • Греење
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Продавници
 • Продавница за сувенири
 • Продавници (во објект)
Транспорт
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг гаража
 • Пристапен паркинг

инфо за гости Гостинска Куќа Сити Централ Интернационал


зборуваме
 • German
 • English
 • Spanish
 • Croatian
 • Italian
 • Serbian
пријавување
13:00 - 23:30
одјавување
08:00 - 11:00

Плаќање Гостинска Куќа Сити Централ Интернационал


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Гостинска Куќа Сити Централ Интернационал


 • Double
 • мин. цена 32 eur
 • макс. цена 56 eur
 • големина 18 м. кв.

This modern room features an LCD TV and has park view overlooking the main square (Macedonia Square) and the statue of Alexander the Great. Extra beds are not available in this room. • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Сушара
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека

 • Twin
 • големина 20 м. кв.

This modern room features an LCD TV and has park view overlooking the main square (Macedonia Square) and the statue of Alexander the Great. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Тоалет
 • Patio
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Држач за облека

 • Double
 • големина 25 м. кв.

Some rooms have park and main square views (Macedonia Square), while the other has a view of the Parliament. The rooms come with a spa bath, LCD cable TV and a seating area with a desk and mirror. Extra beds are not available in this room type. • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Бања (спа)
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека

Хотелска мапа и што има во близина на Гостинска Куќа Сити Централ Интернационал
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 24 km 00:26 ESE
 • PRN Priština
  Priština 97 km 01:35 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 164 km 02:32 SSW
 • INI Nis
  Nis 208 km 02:29 NNE
 • IVG Berane
  Berane 237 km 04:11 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 252 km 02:50 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 264 km 03:33 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 318 km 04:16 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 328 km 03:32 S