Luxury Skopje Apartments

Скопје

81, Aminta Treti, lokal 1 Скопје 1000 Македонијаза Luxury Skopje Apartments

Situated in Macedonia’s capital Skopje, Luxury Skopje Apartment is set in the very city centre. Most of the apartments are in the same building and the rest are 50 metres away.

Please inform Luxury Skopje Apartments in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.

251 метриопременост Luxury Skopje Apartments


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Тури
Активности
 • Тениски игралишта
 • Скијање
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Куглање
 • Нуркање
 • Простор за ски опрема
 • Воден парк
 • Кану
 • Јавање
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Фустани за невести
 • Лифт
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Non-smoking throughout
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг гаража
 • Билети за јавен транспорт
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Заеднички делови
 • Тераса
Храна и пијалоци
 • Намирници со испораки

инфо за гости Luxury Skopje Apartments


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Spanish
 • Croatian
 • Italian
 • Macedonian
 • Russian
 • Slovak
 • Serbian
 • Turkish
пријавување
12:00 - 00:00
одјавување
00:00 - 11:30

Плаќање Luxury Skopje Apartments


 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Luxury Skopje Apartments

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Достапно со лифт
 • Cleaning products
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

This luxuriously furnished studio is in the city centre and 100 metres away from the main square. It has a kitchenette and a bathroom.


Studio може да се резервира големина 40 м. кв. 1 бања

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Поглед на планина
 • Поглед на знаменитост
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Достапно со лифт
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Roll in shower
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч
 • Пристап со картичка

Lavishly furnished air-conditioned apartment featuring a fully equipped kitchen with a microwave and a dishwasher, as well as a living room with LCD TV and a sofa bed. The apartment features a private bathroom. Free private parking and free WiFi are provided. Please note that extra beds are not available in this room type. Please note that the apartment is located at Aminta Treti Street.


Apartment може да се резервира големина 60 м. кв. 1 спална 1 бања

 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Тостер
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Достапно со лифт
 • Cleaning products
 • Roll in shower
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч
 • Пристап со картичка

This apartment is set in the heart of Skopje in a building with an elevator.


Apartment може да се резервира големина 60 м. кв. 1 спална 1 бања

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Достапно со лифт
 • Cleaning products
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

This apartment has a flat-screen TV, dining area and kitchen.


Apartment може да се резервира големина 55 м. кв. 1 спална 1 бања

 • Туш
 • Бања
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Поглед на знаменитост
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Достапно со лифт
 • Поглед на планина
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

Rooms are 55 square metres.


Apartment може да се резервира големина 55 м. кв. 1 спална 1 бања

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Достапно со лифт
 • Cleaning products
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

Rooms are 55 square metres.


Apartment може да се резервира големина 55 м. кв. 1 спална 1 бања

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Достапно со лифт
 • Машина за миење садови
 • Машина за миење алишта
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

Apartment може да се резервира големина 60 м. кв. 1 спална 1 бања

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Тостер
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Достапно со лифт
 • Балкон
 • Машина за миење садови
 • Дополнителен тоалет
 • Cleaning products
 • Дополнителна бања
 • Тераса
 • Roll in shower
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч
 • Пристап со картичка

This apartment is set nearby the city centre. It is newly furnished and offers air conditioning, free WiFi, a living room with a sofa and a flat-screen TV with satellite channels, a dining area and a fully equipped kitchen and a private bathroom with a shower.


Apartment може да се резервира големина 70 м. кв. 2 спални 1 бања

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Тостер
 • Поглед на планина
 • Поглед на знаменитост
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Достапно со лифт
 • Машина за миење садови
 • Дополнителен тоалет
 • Cleaning products
 • Дополнителна бања
 • Тераса
 • Roll in shower
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч
 • Пристап со картичка

This apartment is situated nearby the city centre. It is air-conditioned and newly furnished, with a light and spacious living room with a balcony, a dining area and a fully equipped kitchen. There are 2 bedrooms, 1 of which with a balcony. A private bathroom with a shower is available, as well as free WiFi.


Apartment може да се резервира големина 90 м. кв. 2 спални 1 бања

 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Приватен стан во зграда
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Достапно со лифт
 • Дополнителен тоалет
 • Cleaning products
 • Дополнителна бања
 • Тераса
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

This apartment features a stovetop, seating area and electric kettle.


Apartment може да се резервира големина 85 м. кв. 2 спални 2 бањи


Хотелска мапа и што има во близина на Luxury Skopje Apartmentsво близина


 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 25 km 00:26 ESE
 • PRN Priština
  Priština 97 km 01:45 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 163 km 02:25 SSW
 • INI Nis
  Nis 210 km 02:41 NNE
 • IVG Berane
  Berane 237 km 04:24 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 258 km 02:59 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 265 km 03:34 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 275 km 04:16 WSW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 293 km 04:07 S