Унити Хостел

 • соби 3
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 9

1000 - Скопје, Boulevard Ilinden No.1 Македонија


за Унити Хостел

The modern Unity Hostel is in the heart of Skopje, a 5-minute walk from the Main Square, Old Bazaar, Kale Fortress and Museums Quarter. There is a common lounge area and PCs that can be used for free. WiFi is also free.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 251 метри
опременост Унити Хостел


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Бар
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Тури
 • Простор за багаж
 • Приватно пријавување/одјавување
 • Шкафови
Заеднички делови
 • Тераса
 • Заедничка кујна
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Климатизирано
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Паркинг на улица
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Активности
 • Планинарење
Продавници
 • Минимаркет
Забава и семејни услуги
 • Игри/сложувалки
 • Книги, ДВД-а, музика за деца

инфо за гости Унити Хостел


зборуваме
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 00:00
одјавување
- 12:00

Плаќање Унити Хостел


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Унити Хостел


 • Bed in Dormitory
 • може да се резервира
 • мин. цена 12 eur
 • макс. цена 12 eur
 • големина 16 м. кв.

Modern dormitory rooms featuring lockers, free WiFi, bed curtains and orthopedic matresses. Two shared bathrooms are at guest's disposal. Free bed linen and towels are provided. Extra beds are not possible in the dormitory rooms. • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Бања (заедничка)
 • Пеглање
 • Машина за миење алишта
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Тоалет (заеднички)
 • Кујна
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Дополнителна бања
 • Лен
 • Преклопен кревет
 • Држач за сушење облека
 • Канта за отпад
 • Штекер во близина на кревет

 • Bed in Dormitory
 • може да се резервира
 • мин. цена 10 eur
 • макс. цена 24 eur
 • големина 20 м. кв.

Modern dormitory rooms featuring lockers, free WiFi, bed curtains and orthopedic matresses. Two shared bathrooms are at guest's disposal. Free bed linen and towels are provided. Extra beds are not possible in the dormitory rooms. • Фен
 • Пегла
 • Бања (заедничка)
 • Пеглање
 • Вентилатор
 • Машина за миење алишта
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Тоалет (заеднички)
 • Кујна
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Поглед на знаменитост
 • Дополнителна бања
 • Поглед на река
 • Лен
 • Преклопен кревет
 • Држач за сушење облека
 • Канта за отпад
 • Штекер во близина на кревет

 • Bed in Dormitory
 • може да се резервира
 • мин. цена 12 eur
 • макс. цена 12 eur
 • големина 21 м. кв.
 • Double
 • може да се резервира
 • големина 21 м. кв.

Modern rooms with cable TV, a DVD player and free WiFi. A shared bathroom is at guest's disposal. Please note that the room rate is based on 2 guests. Maximum occupancy is 4 guests (see Extra Bed Rates). • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Бања (заедничка)
 • Пеглање
 • Вентилатор
 • Машина за миење алишта
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Тоалет (заеднички)
 • Кујна
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Поглед на планина
 • Дополнителна бања
 • Лен
 • Преклопен кревет
 • Држач за сушење облека
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Штекер во близина на кревет

 • Bed in Dormitory
 • може да се резервира
 • големина 21 м. кв.

This dormitory room has a balcony, tumble dryer and mountain view.

Хотелска мапа и што има во близина на Унити Хостел
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 24 km 00:24 ESE
 • PRN Priština
  Priština 96 km 01:33 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 163 km 02:31 SSW
 • INI Nis
  Nis 208 km 02:27 NNE
 • IVG Berane
  Berane 235 km 04:08 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 251 km 02:48 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 264 km 03:30 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 318 km 04:14 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 328 km 03:30 S