Хотел Стоун Бриџ   ★★★★★   Скопје


Хотел Стоун Бриџ
Сместување во близина

Хотел Стоун Бриџ
Знаменитости во близина

Хотел Стоун Бриџ опис

За да го осетите и искусите градот на специјален и уникатен начин, ексклузивната понуда е само преку хотелот Стоун Бриџ (Камен Мост). Ако луѓето велат дека Скопје секогаш бил крстосница на Балканот, место каде што народите и културите се мешале, место каде што традициите и обичаите се зачувувале, место на трговија и производство и место кое го нуди светското културно-историско наследство.

0.14 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 248 meters

Хотел Стоун Бриџ локација на мапа


Хотел Стоун Бриџ - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Стоун Бриџ капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Базен (внатрешен) • Греење • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сауна • Сефови • Соби за непушачи • Собна услуга • ТВ салон • Фитнес центар
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Мини бар • Сеф • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Стоун Бриџ контакт инфо

адреса
Кеј Димитар Влахов 1, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3244 900
факс
+389 (0)2 3244 901
веб
www.stonebridge-hotel.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk