Хотел Холидеј Ин   ★★★★★   Скопје


Хотел Холидеј Ин
Знаменитости во близина

Хотел Холидеј Ин опис

Наоѓајки се во центарот на градот, во близина на најважните владини, деловни и административни канцеларии, трговски центри и главните туристички атракции, хотелот е одличен за деловни патници и туристи. Идеален избор за организирање на конференции, собири, деловни вечери и ручеци, како и за уживање во убавиот ресторан и бар.

0.37 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 250 meters

Хотел Холидеј Ин локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Хотел Холидеј Ин.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Хотел Холидеј Ин или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Хотел Холидеј Ин - контактирај онлајн

Хотел Холидеј Ин капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Интернет (безжичен) • Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сауна • Сефови • Соби за непушачи • Фитнес центар
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Мини бар • Работна маса • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Deutsch Français Italiano Srpski (Српски) Български Türkçe Hrvatski
плаќања
Американ Експрес Дајнерс Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Холидеј Ин контакт инфо

адреса
Моша Пијаде 2, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3292 929
факс
+389 (0)2 3115 503
веб
www.holiday-inn.com/skopje
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk