Хотел Сквер   ★★   Скопје


Хотел Сквер
Знаменитости во близина

Хотел Сквер опис

Хотел Сквер се наоѓа во центарот на Скопје во близина на паркот Жена Борец со поглед на реката Вардар. Нуди бесплатен интернет пристап и климатизирани соби со балкони. Хотел Сквер нуди одлично сместување со поглед на градскиот плоштад. На плоштадот има различни барови каде може да се напиете најразлични пијалоци и кафе.

0.26 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 250 meters

Хотел Сквер локација на мапа


Хотел Сквер - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Сквер капацитети

капацитети
Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Мини бар • ТВ Кабелска • Телефон • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Сквер контакт инфо

адреса
Никола Вапцаров 2/4-6, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3225 090
факс
+389 (0)2 3225 077
веб
www.hotelsquare.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk