Солун Хотел и СПА

 • препорачан
 • соби 57
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

1000 - Скопје, 10 Nikola Vapcarov Str. Македонија


за Солун Хотел и СПА

The centrally located Solun Hotel & SPA is an eco-friendly property, offering modern accommodation, an elegant à-la-carte restaurant and a gallery bar with terrace. Free WiFi is available and private parking is possible on site.

Kindly note that guests can use the heated indoor pool of the spa centre free of charge.


Плаќање со кредитна картичка 251 метри
опременост Солун Хотел и СПА


Општо
 • Паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
 • Снек бар
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Оброци за деца
 • Бифе наменето за деца
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Бизнис центар
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Сеф
 • Паркинг со услуги
 • Тури
 • Ticket service
 • Простор за багаж
 • Консиерж услуги
 • Приватно пријавување/одјавување
Базен и убавина
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Спа и Центар за убавина
 • Масажа
 • Базен (внатрешен, нонстоп)
Заеднички делови
 • Тераса
 • Сончева тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • Семејни соби
 • ВИП собни сервиси
 • Фустани за невести
 • Лифт
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Хипоалергични соби достапни
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
 • Достапно за инв. колички
 • Кабел за итни случаи во бањата
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг гаража
 • Пристапен паркинг
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
 • Дневна собна услуга
Продавници
 • Бербер/Салон за убавина
 • Продавница за сувенири
 • Продавници (во објект)
 • Минимаркет
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Детски ТВ канали

инфо за гости Солун Хотел и СПА


зборуваме
 • Bulgarian
 • Greek
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Солун Хотел и СПА


 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Discover

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Солун Хотел и СПА


 • Double
 • може да се резервира
 • мин. цена 88 eur
 • макс. цена 500 eur
 • големина 18 м. кв.

This room features: - minibar - continental breakfast with hot dishes - free WiFi - access to the indoor pool • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Twin
 • може да се резервира
 • големина 20 м. кв.

This room has: - a small table and chair - continental breakfast with hot dishes - free WiFi - access to the indoor pool • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Twin/Double
 • може да се резервира
 • големина 25 м. кв.

This spacious room features: - working desk - continental breakfast with hot dishes - free WiFi - access to the indoor pool and fitness center • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Twin/Double
 • може да се резервира
 • големина 22 м. кв.

This spacious room features: - balcony - small working desk - continental breakfast with hot dishes - free WiFi - access to the indoor pool and fitness center • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Балкон
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Twin
 • може да се резервира
 • големина 31 м. кв.

This spacious suite features: - seating area - coffee machine or electric kettle - access to the fitness center - continental breakfast with hot dishes - free WiFi - access to the business center - complementary welcome coffee • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Бањарка
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Чоколада или слатки
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Double
 • може да се резервира
 • големина 40 м. кв.

This spacious suite features: - living room with a seating area and a sofa - a coffee machine - spacious balcony - continental breakfast with hot dishes - complimentary coffee and welcome cookie - free WiFi - complimentary access to the business center - free access to the SPA and Wellness centre • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Бањарка
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Машина за кафе
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Преклопен кревет
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Овошје
 • Чоколада или слатки
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Double
 • може да се резервира
 • големина 28 м. кв.

This room features: - working desk - bathroom with a bath - balcony - access to the fitness center and indoor pool - continental breakfast with hot dishes - free WiFi - complementary welcome coffee • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Балкон
 • Бањарка
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Овошје
 • Канта за отпад
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Double
 • може да се резервира
 • мин. цена 62 eur
 • макс. цена 500 eur
 • големина 16 м. кв.

This room is with double bed, balcony and free WIFi. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Double
 • може да се резервира
 • големина 22 м. кв.

This spacious suite features: - balcony - working desk - continental breakfast with hot dishes - free WiFi - access to the indoor pool • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Балкон
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Twin
 • може да се резервира
 • големина 32 м. кв.

This spacious suite features: - working desk - electric kettle - continental breakfast with hot dishes - complimentary coffee - free WiFi - access to the business center - free access in the SPA and Wellness centre • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Бањарка
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Овошје
 • Чоколада или слатки
 • Канта за отпад
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Apartment
 • може да се резервира
 • големина 82 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This spacious apartment is located on the 6 floor and has living room with sofa, 2 bathrooms and spacious balcony. It also offers: - free access for the Luxury SPA and Wellness centre - free WiFi access - continental breakfast with hot dishes and welcome drink - complimentary tea and coffee in the room - coffee machine or electric kettle - afternoon and late night light snacks - fruit in the room - refreshing non alcoholic drinks from minibar - parking spot for free - complimentary access to business center • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Бањарка
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Дополнителен тоалет
 • LCD TV
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Хипоалергично
 • Дополнителна бања
 • Машина за кафе
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Преклопен кревет
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Кревет (софа)
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Овошје
 • Чоколада или слатки
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Apartment
 • може да се резервира
 • големина 91 м. кв.
 • 1 спална

This spacious apartment is located on the 6 floor and gas a living room and a working room with balcony. It offers: - free access for the Luxury SPA and Wellness centre - free WiFi access - continental breakfast with hot dishes and welcome drink - complimentary tea and coffee in the room - coffee machine or electric kettle - afternoon and late night light snacks - fruit in the room - refreshing non alcoholic drinks from minibar - parking spot for free - complimentary access to business center • Минибар
 • Бања
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Бањарка
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Соблекувална
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на планина
 • Хипоалергично
 • Машина за кафе
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Овошје
 • Чоколада или слатки
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Детски креветчиња
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Twin/Double
 • може да се резервира
 • големина 18 м. кв.

This room features - minibar - continental breakfast with hot dishes - free WiFi connection - access to the SPA and Wellness centre • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Double
 • може да се резервира
 • големина 25 м. кв.

This room features: - working desk - free WiFi - minibar - free access to the indoor pool • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Apartment
 • може да се резервира
 • големина 100 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This apartment has a balcony, soundproofing and electric kettle. It is located on the 6th floor and offers: - free access for the Luxury SPA and Wellness centre - free WiFi access - continental breakfast with hot dishes - welcome drink - complimentary tea and coffee in the room - afternoon and late night light snacks - fruit in the room - refreshing non alcoholic drinks from minibar - parking spot for free - complimentary access to business center. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Машина за кафе
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Овошје
 • Чоколада или слатки
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Double
 • може да се резервира
 • големина 20 м. кв.

This double room has a balcony, satellite TV and air conditioning. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Apartment
 • може да се резервира
 • големина 100 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This apartment features a balcony, tumble dryer and air conditioning. It is located on the 6th floor and offers: - free access for the Luxury SPA and Wellness centre - free WiFi access - continental breakfast with hot dishes - welcome drink - complimentary tea and coffee in the room - afternoon and late night light snacks - fruit in the room - refreshing non alcoholic drinks from minibar - parking spot for free - complimentary access to business center. • Минибар
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Машина за кафе
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Roll in shower
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Пешкири (базен)
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Четка за заби
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

Хотелска мапа и што има во близина на Солун Хотел и СПА
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 24 km 00:25 ESE
 • PRN Priština
  Priština 96 km 01:32 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 164 km 02:32 SSW
 • INI Nis
  Nis 208 km 02:28 NNE
 • IVG Berane
  Berane 236 km 04:08 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 252 km 02:49 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 264 km 03:32 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 317 km 04:13 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 328 km 03:32 S