Шанти Хостел      Скопје


Шанти Хостел
Сместување во близина

Шанти Хостел
Знаменитости во близина

Шанти Хостел опис

Shanti Хостел е мало и пријатно место, кое се наоѓа во само 3 минути пешачење од автобуската и железничка станица, а само 5 минути од центарот на главниот град на Македонија, Скопје. Дизајнирано со многу љубов и грижа, Шанти е хостел каде туристите може да се сретнат во мали групи и споделување на искуство во една од најстарите населби во Скопје. Постои една убава и пријатна градина каде што можете да се опуштите и да уживате во вашиот моменти во Шанти хостел.

0.97 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Madjir Maalo надморска височина: 246 meters

Шанти Хостел локација на мапа


Шанти Хостел - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Шанти Хостел капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Тераса
капацитети на собата
Безжичен интернет • Купатило за сите • ТВ Кабелска • Туш
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Шанти Хостел контакт инфо

адреса
Раде Јовчевски Корчагин 11, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 6090 807
веб
www.shantihostel.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk