Мотел Ле Вилаге

 • соби 6
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 7

1000 - Скопје, Rade Jovcevski Korcagin 37 Македонија


за Мотел Ле Вилаге

Се наоѓа во централниот дел на Скопје, на само 400 метри од главниот плоштад, и нуди бесплатен Wi-Fi и климатизирано сместување. На располагање на гостите се просторна градина која има поглед на Водно.
Сите соби во Мотел Ле Вилиџ имаат место за седење, кабловска ТВ и приватно купатило со туш. Бесплатен паркинг е достапен за сите гости.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 246 метри
опременост Мотел Ле Вилаге


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Бар
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг на улица
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Простор за багаж
 • Приватно пријавување/одјавување

инфо за гости Мотел Ле Вилаге


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 00:00
одјавување
- 11:30

Плаќање Мотел Ле Вилаге


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Мотел Ле Вилаге


 • Bed in Dormitory
 • мин. цена 10 eur
 • макс. цена 30 eur
 • Double
 • големина 16 м. кв.

Air-conditioned room featuring a seating area, cable TV and a private bathroom with shower. The room overlooks the garden. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Држач за панталони
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • приватен влез
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Cleaning products

 • Twin
 • големина 16 м. кв.

Air-conditioned room featuring a seating area, cable TV and a private bathroom with shower. The room overlooks the garden. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Држач за панталони
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • приватен влез
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Cleaning products

 • Triple
 • големина 17 м. кв.

This air-conditioned room features individual heating and cooling, a bathroom with a shower, a bidet and free toiletries. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Држач за панталони
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Тепих
 • приватен влез
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Cleaning products

Хотелска мапа и што има во близина на Мотел Ле Вилаге
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 23 km 00:22 ESE
 • PRN Priština
  Priština 97 km 01:36 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 173 km 02:34 SSW
 • INI Nis
  Nis 207 km 02:25 NNE
 • IVG Berane
  Berane 237 km 04:11 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 250 km 02:46 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 263 km 03:28 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 319 km 04:17 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 327 km 03:28 S