Мотел Ле Вилиџ      Скопје


Мотел Ле Вилиџ
Сместување во близина

Мотел Ле Вилиџ
Знаменитости во близина

Мотел Ле Вилиџ опис

Се наоѓа во централниот дел на Скопје, на само 400 метри од главниот плоштад, и нуди бесплатен Wi-Fi и климатизирано сместување. На располагање на гостите се просторна градина која има поглед на Водно. Сите соби во Мотел Ле Вилиџ имаат место за седење, кабловска ТВ и приватно купатило со туш. Бесплатен паркинг е достапен за сите гости.

1 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 246 meters

Мотел Ле Вилиџ локација на мапа


Мотел Ле Вилиџ - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Мотел Ле Вилиџ капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Греење • Интернет (безжичен) • Клима уред • Паркинг (надворешен) • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Греење • Клима уред • ТВ Кабелска
пријавување
14:00 - 14:00
одјавување
11:00 - 11:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
One older child or adult is charged EUR 10 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds in a room is 1.
There is no capacity for cots in the room.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately when checking out.
миленичиња
Миленичињата се дозволени.
јазици
English Македонски

Мотел Ле Вилиџ контакт инфо

адреса
Раде Јовчевски Корчагин 37, 1000 Скопје
macedonian-hotels.mk