Вила Мал Свети Климент   ★★★★   Охрид


Вила Мал Свети Климент
Сместување во близина

Вила Мал Свети Климент
Знаменитости во близина

Вила Мал Свети Климент опис

Ексклузивна вила, приватна, која што нуди ноќевање со појадок, се наоѓа во близина на влезот на стариот град на Охрид кај Долна Порта во мирна уличка далеку од сообраќајот но 50 до 100 м. од езерото и од ексклузивните барови и ресторани. Изградена е во традиционален стил, и опремена е со автентичен мебел со рачна резба. Убава црквичка Мал Свети Климент, по која е крстена вилата, се наоѓа отспротива.

0.2 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Old town надморска височина: 712 meters

Вила Мал Свети Климент локација на мапа


Вила Мал Свети Климент - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Мал Свети Климент капацитети

капацитети
Интернет (безжичен)
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • Работна маса • ТВ • ТВ Кабелска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Italiano Srpski (Српски) Български Hrvatski
плаќања
Виза Еуро/Мастеркард

Вила Мал Свети Климент контакт инфо

адреса
Методи Патчев 10, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 250 655
факс
+389 (0)46 250 654
веб
www.vilamalsvetikliment.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk