Хотел Вила де Лаго   ★★★★   Охрид


Хотел Вила де Лаго
Сместување во близина

Хотел Вила де Лаго
Знаменитости во близина

Хотел Вила де Лаго опис

Модерно уредената Вила де Лаго се наоѓа на влезот во стариот дел на Охрид, и нуди просторно и убаво сместување со бесплатен Wi-Fi интернет пристап и ЛЦД ТВ. Услугите на рецепција се достапни 24 часа дневно и имаме бесплатен паркинг. Охрид е познат во своите 365 цркви, богато културно-историско наследство и секако, сликовитото Охридско езеро.

0.11 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Old town надморска височина: 702 meters

Хотел Вила де Лаго локација на мапа


Хотел Вила де Лаго - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Вила де Лаго капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Ресторан
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Работна маса • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Srpski (Српски) Български

Хотел Вила де Лаго контакт инфо

адреса
Цар Самоил 16, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 266 670
факс
+389 (0)46 266 672
веб
www.hoteldelago.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk