Хотел Александрија

 • препорачан
 • соби 15
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Kosta Abrasevic bb Македонија


за Хотел Александрија

Луксузниот Хотел Александрија е на самиот брег на Охридското езеро и нуди елегантно уредени соби со многу удобности и пријатен престој во средината заштитена од УНЕСКО.
Собите и апартманите овозможуваат пријатен пријатен престој и заедно со вклучениот појадок, подгответе се одличен ден во Охрид, за работа или за разгледување на знаменитостите. Внимателниот персонал е секогаш подготвен да одговори на Вашите прашања и да Ви даде совети.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 692 метри
опременост Хотел Александрија


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
Разно
 • Соби за непушачи
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Масажа
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Заеднички делови
 • Тераса
Транспорт
 • Обезбеден паркинг

инфо за гости Хотел Александрија


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Хотел Александрија


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • UnionPay credit card

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Александрија


 • Double
 • мин. цена 60 eur
 • макс. цена 90 eur
 • големина 20 м. кв.

Air-conditioned rooms featuring a direct phone line, cable TV and a minibar. Private bathroom provides a shower. • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • ТВ
 • Сервис за будење
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Перница со перја

 • Triple
 • мин. цена 89 eur
 • макс. цена 90 eur
 • големина 30 м. кв.

Air-conditioned rooms featuring a direct phone line, cable TV and a minibar. Private bathroom provides a shower. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Тоалет
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Купатило
 • Перница со перја

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Александрија
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:18 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 137 km 02:31 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 147 km 02:54 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 186 km 02:49 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:50 NE
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:47 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 293 km 05:27 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 304 km 04:36 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 314 km 04:07 S