Мола Хотел

 • препорачан
 • соби 11
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

1000 - Скопје, Shumadiska 1 Македонија


за Мола Хотел

Located in a quiet area in central Skopje, Mola Hotel offers stylish and spacious rooms with free WiFi throughout. The hotel is just a 10-minute walk from the Main Square, the Stone Bridge, the Old Town, Kale Fortress and the City Park.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 252 метри
опременост Мола Хотел


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Храна и пијалоци
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Сеф
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Тераса
 • Сончева тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Лифт
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на кола
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Бизнис
 • Факс/фотокопир

инфо за гости Мола Хотел


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 11:00

Плаќање Мола Хотел


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Мола Хотел


 • Double
 • може да се резервира
 • мин. цена 38 eur
 • макс. цена 95 eur
 • големина 20 м. кв.
 • 1 бања

With its own style and design, these rooms come with air-conditioning, an LCD TV, minibar, a desk, a wardrobe, a safety deposit box, ironing facilities and a private bathroom with a hairdryer and free toiletries. Complimentary bottled mineral water, tea, coffee and biscuits are also offered. These rooms have a French balcony. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар

 • Double
 • може да се резервира
 • мин. цена 47 eur
 • макс. цена 95 eur
 • големина 30 м. кв.
 • 1 бања

With its own style and design, these more spacious rooms come with air-conditioning, a balcony, an LCD TV, minibar, a wardrobe, ironing facilities and a private bathroom with a hairdryer and free toiletries. Complimentary bottled mineral water, tea, coffee and biscuits are also offered. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар

 • Twin/Double
 • може да се резервира
 • мин. цена 47 eur
 • макс. цена 95 eur
 • големина 30 м. кв.
 • 1 бања

Featuring unique style and design, these more spacious rooms come with air-conditioning, a balcony, an LCD TV, minibar, a wardrobe, ironing facilities and an en-suite bathroom with a hairdryer and free toiletries. Complimentary bottled mineral water, tea, coffee and biscuits are also offered. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар

 • Suite
 • може да се резервира
 • големина 40 м. кв.
 • 2 спални

With its own style and design, these spacious suite feature a seating area and come with air-conditioning, an LCD TV, minibar and a private bathroom with a hairdryer. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар

Хотелска мапа и што има во близина на Мола Хотел
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 25 km 00:29 ESE
 • PRN Priština
  Priština 96 km 01:36 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 163 km 02:31 SSW
 • INI Nis
  Nis 209 km 02:33 NNE
 • IVG Berane
  Berane 236 km 04:12 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 253 km 02:53 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 265 km 03:37 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 317 km 04:17 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 329 km 03:36 S