Хотел Сонце   ★★★★   Скопје


Хотел Сонце
Сместување во близина

Хотел Сонце
Знаменитости во близина

Хотел Сонце опис

Имајки сликовита локација на само 1,5 км од центарот на Скопје и трговски центри на планината Водно, хотел Сонце нуди прекрасна панорама на градот. Изграден во 2008, модерниот објект поседува мирна и тивка локација на простор од 2.000 квадратни метри со добро уредена градина и надворешен базен. Можете да ја користите теретаната или да уживате во вкусната скара во градината.

2.33 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Przino надморска височина: 284 meters

Хотел Сонце локација на мапа


Хотел Сонце - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Сонце капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Базен (надворешен) • Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • Греење • Клима уред • Мини бар • Сервис за будење/аларм • ТВ • Телефон • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Deutsch Srpski (Српски) Български
плаќања
Виза Еуро/Мастеркард

Хотел Сонце контакт инфо

адреса
Благоја Гојан 43, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 2736 499
факс
+389 (0)2 2733 204
веб
www.hotelsonce.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk