Хотел Империјал   ★★★★   Скопје


Хотел Империјал
Сместување во близина

Хотел Империјал
Знаменитости во близина

Хотел Империјал опис

Хотел Империјал е лускузен и удобен хотел кој што ги задоволува високите интернационални стандарди на првокласен хотел. Империјал нуди одлична комбинација на убавина и висок луксуз. Уникатниот ентериер на Империјал е мешавина од антички и модерен мебел, уметност и декорација која што придонесува за удобноста и задоволството.

2.31 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Przino надморска височина: 290 meters

Хотел Империјал локација на мапа


Хотел Империјал - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Империјал капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Базен (надворешен) • Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • Собна услуга
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Греење • Клима уред • Мал фрижидер • Работна маса • ТВ • ТВ Кабелска • ТВ Сателитска • Услуги
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Империјал контакт инфо

адреса
Благоја Гојан 24, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 2736 053
факс
+389 (0)2 2734 053
веб
www.imperial.com.mk
macedonian-hotels.mk