Хотел Арабела   ★★   Кичево


Хотел Арабела
Сместување во близина

Хотел Арабела
Знаменитости во близина

Хотел Арабела опис

Хотел Арабела е елегантен хотел во Кичево. Има 24 удобни, добро уредени соби со целата неопходна опрема која што ќе придонесе за позитивни импресии, која не би им пречела на гостите; секоја соба во нашиот ресторан е уредена со модерен мебел.

0.85 км оддалеченост од плоштад во Кичево.
точна локација: надморска височина: 628 meters

Хотел Арабела локација на мапа


Хотел Арабела - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Арабела капацитети

капацитети
Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан
капацитети на собата
Клима уред • Музика/Радио • ТВ • Безжичен интернет
пријавување
13:00 - 13:00
одјавување
11:00 - 11:00
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Srpski (Српски) Македонски
плаќања
Виза Еуро/Мастеркард Американ Експрес Дајнерс

Хотел Арабела контакт инфо

адреса
Маршал Тито, 6250 Кичево
телефон
+389 (0)45 222 552
факс
+389 (0)45 222 551
веб
www.hotelarabella.com.mk
macedonian-hotels.mk