Хотел Бистра

 • соби 40
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Маврово и Ростуше, 1256 - Маврово, Mavrovo Македонија


за Хотел Бистра

Хотел Бистра се наоѓа на падините на Бистра, многу блиску до Мавровското езеро и ски-терените. Во рамките на природната убавина и рекреативната инфраструктура, хотелот овозможува пријатен престој, одмор, забава и рекреација во текот на целата година.
Нашиот ресторан нуди избори на невообичаени морски специјалитети и традиционална национална кујна.

Please inform Hotel Bistra in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.


Плаќање со кредитна картичка 1265 метри Национален парк
опременост Хотел Бистра


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Снек бар
 • Ручек за носење
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Оброци за деца
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Менувачница
 • Простор за багаж
 • Банкомат
Базен и убавина
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Спа и Центар за убавина
 • Масажа
 • Топла бања/Џакузи
 • Базен (внатрешен, нонстоп)
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Заеднички дневен престој
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Семејни соби
 • Звучно изолирани соби
Активности
 • Риболов
 • Скијање
 • Пинг понг
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Јавање
 • Простор за ски опрема
 • Ски школа
 • Измајмување на ски опрема (во објектот)
 • Ски карти
 • Тениски игралишта
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
 • Хемиско
 • Trouser press
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Караоке
 • Ноќен клуб/Ди-Џеј
 • Детско игралиште
 • Клуб за деца/игротека
 • Внатрешно место за играње
 • Детски ТВ канали
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Обезбеден паркинг
 • Пристапен паркинг
 • Изнајмување велосипеди (бесплатно)
 • Паркинг на улица

инфо за гости Хотел Бистра


зборуваме
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 22:00
одјавување
- 10:30

Плаќање Хотел Бистра


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Бистра


 • Twin/Double
 • мин. цена 26 eur
 • макс. цена 60 eur
 • големина 17 м. кв.

These rooms include a private bathroom with walk-in shower, satellite TV, free Wi-Fi and hairdryer. • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Фен
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Тепих
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Чај / кафе
 • Минибар
 • Клима уред
 • Будење / аларм
 • Пеглање
 • Вентилатор
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сауна
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Поглед на знаменитост
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Адаптабилна бања
 • Базен со греење
 • Пешкири (базен)
 • Shallow end
 • Pool cover
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја
 • Мобилно Wi-Fi
 • Шкафови
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

 • Twin/Double
 • големина 17 м. кв.

These rooms include a private bathroom with walk-in shower, balcony with mountain view, satellite TV, free Wi-Fi, hairdryer and separate seating area. • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Тепих
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Поглед на планина
 • Чај / кафе
 • Минибар
 • Клима уред
 • Будење / аларм
 • Пеглање
 • Вентилатор
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сауна
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина
 • Поглед на знаменитост
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Адаптабилна бања
 • Базен со греење
 • Пешкири (базен)
 • Shallow end
 • Pool cover
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја
 • Мобилно Wi-Fi
 • Шкафови
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

 • Twin/Double
 • мин. цена 54 eur
 • макс. цена 60 eur
 • големина 20 м. кв.

These luxury rooms include a private bathroom with a spa bath, a balcony, satellite TV, free Wi-Fi and hairdryer. • Сеф
 • Телефон
 • Фен
 • Hot Tub
 • Балкон
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Чај / кафе
 • Минибар
 • Бања
 • Клима уред
 • Будење / аларм
 • Држач за панталони
 • Бањарка
 • Бања (спа)
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Вентилатор
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Меѓусебно поврзани соби
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Сауна
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Поглед на знаменитост
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Адаптабилна бања
 • Базен со греење
 • Пешкири (базен)
 • Shallow end
 • Pool cover
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Адаптер
 • Перница без перја
 • Мобилно Wi-Fi
 • Шкафови
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Бистра
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 104 km 01:46 S
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 128 km 01:42 ENE
 • PRN Priština
  Priština 183 km 02:38 NNE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 244 km 04:26 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 245 km 03:44 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 246 km 04:05 SSE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 292 km 06:07 WNW
 • INI Nis
  Nis 312 km 03:45 NNE
 • IVG Berane
  Berane 323 km 05:14 NNW