Хотел Спорт

 • соби 32
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Маврово и Ростуше, 1256 - Маврово, Mavrovo Македонија


за Хотел Спорт

Хотел Спорт Маврово се наоѓа кај спортскиот центар во селото Маврово, на само неколку метри од Мавровското езеро и прави одлична стартна точка за започнување на Вашите дневни активности.


Плаќање со кредитна картичка 1241 метри Национален парк
опременост Хотел Спорт


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Специјални диетални менија (на барање)
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Простор за багаж
Активности
 • Тениски игралишта
 • Скијање
 • Пинг понг
 • Кану
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Јавање
 • Простор за ски опрема
 • Ски школа
Базен и убавина
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Спа и Центар за убавина
 • Топла бања/Џакузи
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Караоке
 • Ноќен клуб/Ди-Џеј
 • Детски ТВ канали
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување велосипеди (бесплатно)
 • Обезбеден паркинг
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Продавници
 • Продавници (во објект)
 • Минимаркет

инфо за гости Хотел Спорт


зборуваме
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 17:00
одјавување
08:00 - 10:00

Плаќање Хотел Спорт


 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Спорт


 • Twin/Double
 • мин. цена 48 eur
 • макс. цена 110 eur
 • големина 17 м. кв.

- satellite TV, work desk - private bathroom with shower • Телефон
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Сервис за будење
 • Ел. котел

 • Twin/Double
 • големина 17 м. кв.

This twin/double room has a electric kettle and seating area • Телефон
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Сервис за будење
 • Ел. котел

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Спорт
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 104 km 01:46 S
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 128 km 01:41 ENE
 • PRN Priština
  Priština 183 km 02:38 NNE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 244 km 04:26 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 245 km 03:44 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 246 km 04:04 SSE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 292 km 06:07 WNW
 • INI Nis
  Nis 312 km 03:45 NNE
 • IVG Berane
  Berane 323 km 05:14 NNW