Хотел Макпетрол Маврово

 • соби 40
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Маврово и Ростуше, 1256 - Маврово, Mavrovo Village Македонија


за Хотел Макпетрол Маврово

Хотел Макпетрол Маврово се наоѓа на падините на планината Бистра, во близина на Мавровското езеро, на надморска височина од 1.300 метри, во Националниот Парк Маврово, и нуди извонредни услови за зимски и летни одмори и рекреација.
Хотелот има 40 двокреветни соби и два апартмани, сопствен паркинг и остава за ски опрема.
Хотелот Макпетрол ги поседува ISO 22000:2005 и HACCP сертификатите.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 1257 метри Национален парк
опременост Хотел Макпетрол Маврово


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Храна и пијалоци
 • Бар
 • Ручек за носење
 • Ресторан (а ла карте)
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
Заеднички делови
 • Тераса
 • Библиотека
 • Сончева тераса
Активности
 • Риболов
 • Скијање
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Јавање
 • Простор за ски опрема
 • Ски школа
 • Измајмување на ски опрема (во објектот)
 • Непосредно со ски-лифтови
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
Разно
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Забава и семејни услуги
 • Игри/сложувалки

инфо за гости Хотел Макпетрол Маврово


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 10:00

Плаќање Хотел Макпетрол Маврово


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Макпетрол Маврово


 • Double
 • мин. цена 29 eur
 • макс. цена 58 eur
 • големина 12 м. кв.

The rooms feature satellite TV, a bathroom and views of the ski runs and Mavrovo Lake. Amenities include telephone and a minibar. • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Балкон
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Макпетрол Маврово
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 104 km 01:48 S
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 128 km 01:43 ENE
 • PRN Priština
  Priština 184 km 02:40 NNE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 245 km 04:27 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 245 km 03:45 SSE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 246 km 04:06 SSE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 293 km 06:08 WNW
 • INI Nis
  Nis 312 km 03:46 NNE
 • IVG Berane
  Berane 323 km 05:15 NNW