Калин Хотел

 • соби 10
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Маврово и Ростуше, 1253 - Лазарополе, Lazaropole Македонија


за Калин Хотел

Калин хотел е спој на традиционално мијачко градителство со современи архитектонски решенија, што создава топла и уникатна атмосфера.
Калин хотел е идеално место за деловни состаноци, работилници или конференции за околу 40 учесници. Ексклузивниот ресторан, во релаксирачки амбиент, нуди квалитетна храна, локални и интернационални јадења и специјалитети од дивеч. Внимателно селектираната винска листа е идеално дополнување на одличната храна.


Плаќање со кредитна картичка 1294 метри Национален парк
опременост Калин Хотел


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
 • Ресторан
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Менувачница
 • Тури
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
Чистење
 • Перална
 • Чистење на кондури
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Активности
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Јавање
Транспорт
 • Изнајмување велосипеди (бесплатно)
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)

инфо за гости Калин Хотел


зборуваме
 • German
 • English
пријавување
13:30 -
одјавување
- 11:30

Плаќање Калин Хотел


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Калин Хотел


 • Single
 • мин. цена 35 eur
 • макс. цена 80 eur
 • големина 18 м. кв.


 • Туш
 • ТВ
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Дрвен под/паркет
 • Пешкири
 • Лен

 • Twin/Double
 • големина 18 м. кв.

Featuring free WiFi and a TV with satellite channels. The bathroom is equipped with a shower. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Дрвен под/паркет
 • Пешкири
 • Лен

 • Suite
 • големина 40 м. кв.
 • 1 спална

Featuring free WiFi and a TV with satellite channels. The bathroom is equipped with a bath. A seating area with a sofa is available. • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Пешкири
 • Лен

 • Triple
 • големина 20 м. кв.

Featuring free WiFi and a TV with satellite channels. The bathroom is equipped with a shower. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Дрвен под/паркет
 • Пешкири
 • Лен

Хотелска мапа и што има во близина на Калин Хотел
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 85 km 01:39 S
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 169 km 02:29 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 207 km 04:02 W
 • PRN Priština
  Priština 224 km 03:26 NNE
 • KZI Filippos
  Filippos 229 km 03:53 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 230 km 04:14 SSE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 266 km 05:38 NW
 • TIV Tivat
  Tivat 299 km 06:18 WNW
 • DBV Dubrovnik
  Dubrovnik 351 km 07:52 WNW