Хотел Куќа на уметноста   ★★★   Кичево


Хотел Куќа на уметноста
Сместување во близина

Хотел Куќа на уметноста
Знаменитости во близина

Хотел Куќа на уметноста опис

Куќата на Уметноста е оддалечена на само 6 км од центарот на Кичево, сместена на 960 метри надморска височина опкружена со густа борова и костенлива шума. Располага со 80 легла, два апартмани, безжичен интернет, кабелска телевизија, фитнес сала, ресторантски дел, галерија со голем број на уметнички дела и сали погодни за разни свечености, семинари, работилници и др.

3.59 км оддалеченост од плоштад во Кичево.
точна локација: Knezino надморска височина: 956 meters

Хотел Куќа на уметноста локација на мапа


Хотел Куќа на уметноста - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Куќа на уметноста капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Градина • Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • Сефови • Тераса • ТВ салон
капацитети на собата
Бања или туш • Фен • Греење • ТВ • ТВ Кабелска • Сервис за будење/аларм • Работна маса
пријавување
14:00 - 14:00
одјавување
12:00 - 12:00
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
Hrvatski Srpski (Српски) Български Македонски
плаќања
Виза Еуро/Мастеркард

Хотел Куќа на уметноста контакт инфо

адреса
Кнежино 6260, Кичево
телефон
+389 (0)45 262 061
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk