Хотел Арка   ★★★★★   Скопје


Хотел Арка
Сместување во близина

Хотел Арка
Знаменитости во близина

Хотел Арка опис

Арка е модерен, луксузен и удобен хотел. Внатрешноста е опремена според најновите трендови на модерната архитектура. Хотел Арка работи од 2003. Сместен во историското јадро на стариот дел на Скопје. Се наоѓа на само 5 минути одење пеш од трговски центар и на 15 минути од Собранието и Владата на Р. Македонија.

0.71 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Old bazaar надморска височина: 253 meters

Хотел Арка локација на мапа


Хотел Арка - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Арка капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Греење • Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • ТВ салон
капацитети на собата
Бања или туш • Клима уред • Мини бар • Сеф • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон • Услуги • Централен клима уред
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Български Hrvatski
плаќања
Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Арка контакт инфо

адреса
Битпазарска 90/2, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3230 603
факс
+389 (0)2 3238 781
веб
www.hotel-arka.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk