Хотел Клан   ★★   Скопје


Хотел Клан
Сместување во близина

Хотел Клан
Знаменитости во близина

Хотел Клан опис

Најдобриот хотел со европски стандард. Хотелот е лоциран во срцето на старата Скопска чаршија. Располага со 15 соби кои се опремени според високи стандарди за да одговорат на потребите на секој гостин. Сите соби се климатизирани. На располагање на гостите се: ТВ, фрижидер, џакузи и бесплатен интернет пристап за секоја соба.

0.76 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Old Bazaar надморска височина: 253 meters

Хотел Клан локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Хотел Клан.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Хотел Клан или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Хотел Клан - контактирај онлајн

Хотел Клан капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Безжичен интернет • Мини бар • ТВ Кабелска • Туш • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Клан контакт инфо

адреса
Стара Чаршија 76, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3296 093
факс
+389 (0)70 517 035
веб
www.hotelklan.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk