БХ Хотел Хамбург   ★★★★   Скопје


БХ Хотел Хамбург
Сместување во близина

БХ Хотел Хамбург
Знаменитости во близина

БХ Хотел Хамбург опис

Хотелот има лоби бар, додека сите јавни места се климатизирани. На располагање имаме и сефови на рецепцијата која работи 24 часа дневно. Сите соби имаа голем ТВ, сопствено купатило со туш, тоалет, фен и влечки. Со кратко пешачење ви се допстани многу дуќани, бутици, ресторани и музеи. БХ Хотел Хамбург има убава глетка на булеварот и на универзитетот Св. Кирил и Методиј.

0.71 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Bitpazar надморска височина: 252 meters

БХ Хотел Хамбург локација на мапа


БХ Хотел Хамбург - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

БХ Хотел Хамбург капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Интернет (безжичен) • Клима уред • Паркинг (надворешен сопствен) • Сефови • Соби за непушачи
капацитети на собата
Бања или туш • Греење • Клима уред • Сервис за будење/аларм • ТВ Кабелска
пријавување
16:00 - 18:00
одјавување
11:30 - 12:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
One older child or adult is charged € 25 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds in a room is 2.
The maximum number of children's cots/cribs in a room is 1.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately when checking out.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Shqip
плаќања
Маестро Еуро/Мастеркард Виза

БХ Хотел Хамбург контакт инфо

адреса
Бул. Крсте Мисирков 61, 1000 Скопје
macedonian-hotels.mk